Ekologická stopa války

26.12.12

Když si myslíme, že války obvykle uvažujeme z hlediska lidských obětí a vysídlení. Ale lidská tragédie je jen jeden aspekt války. Dalším důvodem je dlouhodobá ekologická stopa vyplývající z války, která často trvá desítky let řešit. Ekologická stopa normálně se odkazuje na subjekt, jako osoba, společnost nebo vláda. V tomto článku je použit v souvislosti s vojenskou přítomnost nebo produktu války. Ekologická stopa se týká nejen emise oxidu uhličitého a dalších skleníkových plynů, které přispívají k uhlíkové stopě, ale také na ekologické problémy, včetně znečištění a využívání neobnovitelných zdrojů, jako je čistá voda.

Ekologická stopa války

Ekologie je velmi znepokojující, protože válka obecně znamená zničení nevybíravé půdy a poškození okolního prostředí. Jeden takový příklad byl Zanechání atomové bomby na dvě japonská města na konci 2. světové války. V tomto případě ekologická stopa skládala z hromadného ničení půdy a dlouhodobými účinky záření. Dalším příkladem války vyvolané ekologické stopy byl postřik Agent Orange během vietnamské války. Nejen, že byl Agent Orange efektivní zbavit listí, ale také uvolnit dioxiny jako je degradován, způsobuje vážné zdravotní problémy pro každého, kdo vystaven.

Některé z více zřejmé otázky životního prostředí vyplývající z války jsou vzduch a země znečištění, ničení lesů a pozemní miny. Nepřímý vliv na životní prostředí ve válečném je odklon ze státních peněz a zdrojů z méně naléhavých programů, z nichž některé se týkají životního prostředí. Tam jsou jiné více obskurní ekologické otázky ke zvážení, jako je oslabení základních služeb a infrastruktury v rámci země. To často vede k nedostatku vody, vaření nedostatku pohonných hmot a odpadů korupce během války a po ní. Ekologická stopa je ovlivněna, protože nedostatečné hospodaření s vodou může dojít k bakteriální kontaminaci, ztráty vody přes netěsnosti (poškození potrubí) vede v nedostatečné zavlažování zemědělské půdy, nedostatku potravin a erozi půdy. Irácká válka vedla ve vaření nedostatek pohonných hmot, což vedlo k rezidentům kácení stromů, aby se vařit.

Další válka související otázkou je hrozbou pro biologickou rozmanitost v důsledku velkého počtu vysídlených uprchlíků. Například, horská gorila populace a stanoviště hrozí po genocidě ve Rwandě jako vysídlené uprchlíky se vrátil do země přelidněné a byli nuceni obývat lesních rezervací. Velmi vážný dopad na ekologickou stopu války v době války je nesprávnou manipulací nebezpečných látek, jako jsou radioaktivní materiál. Například, během irácké války (v roce 2003) byly 200 barelů oxid uranu ukradeno z jaderné elektrárny jižně od Bagdádu. Obsah sudů byly vyhozeny do řek a pak místní obyvatelé používají kontejnery pro ukládání základní vybavení. Irácký jaderný inspektor nyní věří, že 1000 lidí mohl umřít na leukémii. Výroba a test nebezpečných zbraní (v době války nebo míru) také zvyšuje ekologický dopad vojenské přítomnosti. Znečišťující látky z vojenských prostorů se pomalu vyplavování do životního prostředí. Likvidace jaderného odpadu je významným globálním problémem.

V posledních letech, většina vědců a odpovědné osoby byly mnohem více zabývá ekologickou stopu odjíždíme na budoucí generace, aby se zabývají. Obavy, jako je změna klimatu, biologická rozmanitost a znečištění. Válka je významně přispívá ke všem těmto problémům životního prostředí. Doufejme, že naši političtí a vojenští představitelé se připojí k zelené hnutí a zvážit životního prostředí v budoucích válečných aktivit, víc než v minulosti.

Partneři

Reklama - odkazy

Skříně na míru Stako

Ozdobte svou ložnici novou vestavěnou skříní na míru – efektivně rozšíříte úložné prostory svého bytu a vylepšíte i jeho vzhled.


Investiční zlato

Investujte do zlata prostřednictvím společnosti BESSERGOLD se sídlem v Praze. Využijte průběžně aktualizované ceny investičního zlata.


Byt v Praze bez provize

Pronájem bytu v Praze bez provize přímo od majitele.


kontakt na vestavěné skříně


vestavěných skříní


Kvalitní betonové podlahy

Podlahy od nás jsou zárukou nejvyšší kvality za nízkou cenu.


Vestavěné skříně na míru

Vestavěné skříně praha jsou vám v blízkosti.


Pro názornost jaká je cena vestavěné skříně jsme připravili přehledné kalkulace.


Od stěhování těžkých břemen jsme tady my. V rámci celé České republiky provádíme stěhování až do hmotnosti 50 tun.


Moderní kuchyně Praha s doživotní zárukou na kování. Realizace do 1 měsíce od zaměření.