Běh na lyžích - Bruslení nebo klasika?

28.12.12

Běh na lyžích se vyvinula v téměř dvou samostatných sportovních - jeden s použitím techniky bruslení, a další pomocí diagonální krok nebo klasické techniky. V našem lyžařském obchodě dostaneme otázku, zda koupit brusle nebo klasický lyžařského vybavení, když začíná. Jaký je rozdíl? A může jeden balíček být použity jak pro bruslení a klasické xc techniky?

Běh na lyžích - Bruslení nebo klasika?

Většina z nich jsou obeznámeni s klasickou technikou xc nebo jinak známý jako kráčení. Mnozí jen chtějí vycházet ven jejich back yard vybrat putovní balíček - všude kolem lyže, které lze použít jak v ungroomed a upravené xc tras. Tyto klasické lyže jsou širší než závodní ekvivalent, a mají rybí šupiny, které slouží jako náhrada kop vosk v oblasti pod nohou. To umožňuje uživateli pohánět vpřed do kopce bez posuvné dozadu, nebo "chybí" kop. Pro vážnější sportovec závodu klasické xc lyže, boty, vázání a hůlky jsou hodně odlišné, než cestovat lyží. Závod je lyže lehčí a tenčí než ekvivalent turné lyžařské. Klasická nordic boot je flexibilní, umožňující nohu ohýbat, jak si pohánět kupředu. Vazba slouží především k udržení botu na lyži, a nabízí malou stabilitu v porovnání s boty bruslení. Ski pole délka na klasickou techniku obvykle vztahuje na paže jámy. Tyto póly jsou lehké, a tuhé a jsou obvykle vyrobeny z uhlíkových vláken nebo ekvivalentní lehkého materiálu.

Skate lyžování xc zařízení je velmi odlišný od klasické severské zařízení. Skate lyže jsou obvykle kratší než klasické odrůdy, ale jsou i lehká a tenká. Na rozdíl od klasických bot, bruslení boty jsou extrémně tuhá a mají tendenci, aby se vešly na nohu těsně. Bruslení boty rozšířit nad kotníkem, což umožňuje větší podporu při tlačení ze strany na stranu. Vazba brusle je také pevná, což umožňuje větší stabilitu než klasické vázání. XC pól délka je také delší, než je klasický pólu. Tyče bruslení rozšířit obvykle na výšce lyžaře nosu. Tyto póly jsou také lehké a pevné.

Běžky svět přece dělá "combi" boot, než mohou být použity jak pro klasiku i bruslení, ale nevýhodou této obuvi je, že je dělá ani dobře. Pro klasické lyžování, má tendenci být trochu tuhá a poměrně nepříjemné. Pro bruslení, bota má tendenci být příliš měkký což má za následek méně stabilní lyže.

Pro vážné lyžaře běžkaře, samostatné lyžařské balíčky pro bruslení a klasické lyžování je ideální. Chcete-li odpovědět na otázku, co si koupit první - brusle lyže nebo klasické lyže. Tady v Mammoth Lakes Kalifornii jsme viděli obecný trend nákupu bruslí lyže jako první. Skate lyžování je rychlejší, dynamičtější, a obecně více kardiovaskulární cvičení. To je dobře stojí za bruslení lekci, pokud jste začátečník - nebo i když jste zkušený lyžař xc - dobrá technika bude trvat ještě dlouhou cestu. Není nic špatného na klasickém lyžování - ale to tendenci vyžadovat větší dovednost v technice, aby se stal zdatní na to. Tam jsou některé, které se rozhodnou jen bruslit lyže, ale omezuje počet lyžařských dní k dispozici, protože na zasněžených dnů nebo po těžkých sněží klasické lyžování budou ideální. Po těžkých sněhu nebo na zasněžených dnů, skate lyžování je náročný, protože lyžařské tipy tendenci chytí do sypký prášek.

Partneři

Reklama - odkazy

Skříně na míru Stako

Ozdobte svou ložnici novou vestavěnou skříní na míru – efektivně rozšíříte úložné prostory svého bytu a vylepšíte i jeho vzhled.


Investiční zlato

Investujte do zlata prostřednictvím společnosti BESSERGOLD se sídlem v Praze. Využijte průběžně aktualizované ceny investičního zlata.


Byt v Praze bez provize

Pronájem bytu v Praze bez provize přímo od majitele.


kontakt na vestavěné skříně


vestavěných skříní


Kvalitní betonové podlahy

Podlahy od nás jsou zárukou nejvyšší kvality za nízkou cenu.


Vestavěné skříně na míru

Vestavěné skříně praha jsou vám v blízkosti.


Pro názornost jaká je cena vestavěné skříně jsme připravili přehledné kalkulace.


Od stěhování těžkých břemen jsme tady my. V rámci celé České republiky provádíme stěhování až do hmotnosti 50 tun.


Moderní kuchyně Praha s doživotní zárukou na kování. Realizace do 1 měsíce od zaměření.